Harta digitală

Certificare ISO

logo centrul de afaceri negresti oas

Vremea

CUPA 1 DECEMBRIE la handbal feminin la Negrești-Oaș. Echipa ”Old Girls” a câștigat competiția

November 30, 2015 @ 18:58

Cupa 1 decembrie la handbal feminin (11) Cupa 1 Decembrie a continuat luni la Negrești-Oaș cu competiția la handbal feminin, organizată de echipa de senioare OLD GILRS a orașului Negrești-Oaș. În competiție s-au înscris echipele de fete de la Liceul Teoretic Negrești-Oaș, Liceul Tehnologic Ioniță G. Andron Negrești -Oaș și echipele de senioare din Turulung și OLD GIRLS Negrești- Oaș.

Rezultatele au fost următoarele: Turulung – LTNO 22/18, Ioniță G. Andron – OLD GIRLS 16/18, LTNO – OLD GIRLS 14/20 și Turulung – Ioniță G. Andron 13/15.

Clasamentul a fost următorul: Locul I – OLD GIRLS, Locul II – Ioniță G. Andron, Locul III – Turulung, Locul IV – Liceul Teoretic Negrești-Oaș.

La finalul competiției, primarul Aurelia Fedorca a felicitat echipele participante și le-a acordat diplome. Evenimentul a fost susținut de Primăria și Consiliul Local Negrești-Oaș.

Un număr de 25 de cupluri care au împlinit în acest an 50 de ani de căsătorie au fost premiate duminică, 20 august 2017, în cadrul Festivalului „Zestrea Oașului” din Negrești-Oaș.

Momentul festiv a avut loc duminică, 20 august 2016, de la ora 19.30, pe scena amenajată în centrul orașului. Fiecare cuplu a primit din partea Primăriei și a Consiliului Local… Citeşte

Noul Corp al Primăriei orașului Negrești-Oaș, realizat prin PNDL, a fost inaugurat sâmbătă, 19 august, marcând astfel un moment important al programului de investiții pe care îl derulăm la Negrești-Oaș.

Este un edificiu nou, atât de necesar negreștenilor și cetățenilor din localitățile Țării Oașului, o clădire modernă în care am amenajat la parter serviciul de impozite și taxe locale.