Urmăreşte-ne pe Facebook!

Negreşti-Oaş LIVE

Prezentare Centrul Multicultural

Buletin Informativ – august 2016

Layout 1

Programul de investiții publice 2014 – 2016

brosura pag 1

Regulament privind autorizarea activităților comerciale

echipa- afaceri

Harta digitală

Certificare ISO

logo centrul de afaceri negresti oas

Vremea


Rezultate remarcabile obţinute de elevii şcolilor negreştene

15/04/2011 @ 6:39 pm

Liceul Teoretic
Olimpiada de Cultură civică, profesor Hotca Otilia – Menţiune elevii Dragoş Andra şi Solomeş Denis din clasa a VIII-a; Olimpiada de Limba franceză, profesori Durău Cristina şi Pop Adriana – Locul I Pop Mădălina clasa a XI-a, Locul II Poptile Alina clasa a XI-a , Menţiuni: Cosma Daiana clasa a IX-a, Pomian Simona clasa a IX-a, Dron Lenuţa şi Molnar Alexandra clasa a X-a; Olimpiada de Matematică, profesori Big Mihai, Bud Adrian şi Grec Gheorghe – Locul III Buzdugan Semida clasa a VI-a, Menţiuni Kotai Melinda clasa a V-a, Handrău Codin clasa a VI-a, Pop Alexandra clasa a X-a , Ardelean Georgiana şi Bura Monica clasa a XII-a; Olimpiada de Chimie, profesor Gergely Francisc- Locul II Anuşca Diana, Concurs de chimie „Chimexpert”, profesor Pal Monica – Dan Paula clasa a VII-a Locul I faza judeţeană şi locul II faza naţională, Vida Anişoara clasa a VII-a Locul II şi Locul III faza naţională, Oros Beniamin clasa a VII-a Locul III jaza judeţeană şi locul III faza naţională; Olimpiada de Limba română, profesori Palfi Maria, Corpaş Eva- Locul I Ijac Mihaela clasa a XII-a, Locul II Dan Andrea clasa a VII-a, Menţiuni: Maniţă Paula şi Finta Oana clasa a IX-a, Feher Alina clasa a VI-a, Kotai Melinda clasa a V-a. Concurs „± Poezia” , profesor Corpaş Eva – Locul I Feher Alina clasa a VI-a, Menţiune Tat Maria Iulia clasa a V-a; Buzdudan Semida – Locul I la faza judeţeană şi locul III la faza naţională a concursului Cangurul lingvistic; Olimpiada de Educaţie tehnologică profesor Mondici Iosif- Oros Gariela clasa a VI-a Menţiune; Olimpiada de biologie profesori Pal Monica şi Vasile Mariana- Locul I Ciorbă Jessica clasa a VII-a, Locul II – Dan Andrea clasa a VII-a, Talpoş Ştefania clasa a IX-a, Toth Diana clasa a X-a, Locul III Pop Alexandra clasa a X-a, Menţiuni Oros Beniamin şi Vida Anişoara clasa a VII-a, Mihoc Claudia clasa a IX-a; Olimpiada de Geografie profesor Ghişe Vlad- Anuşca Diana clasa a X-a Locul III; Olimpiada de Religie profesor Hoban Angela – Locul II Talpoş Ştefania clasa a IX-a, Seleveschi Anca clasa a XI-a, Menţiuni Lişcă Alexandra clasa a V-a, Feher Alina clasa a VI-a, Kotai Alesxandra clasa a VIII-a, Cosma Daiana clasa a IX-a, Zetea Bianca clasa a XII-a; Concursul „Cultură şi civilizaţie în România” profesori Hoban Angela şi Nichituţ Paula –Locul III echipajul format din Seleveschi Ancuţa, Man Manuela şi Sas Vasile Daniel; Olimpiada sportului Şcolar : Echipa de handhal fete locul I faza interjudeţeană profesor Achim Ovidiu, Echipa de fotbal băieţi Locul I faza interjudeţeană.

Grupul Şcolar „Ioniţă G. Andron”
Olimpiada la disciplinele/modulele din aria curriculară Tehnologii, profil Tehnic, domeniul electronică şi automatizări, profesori Pop Ştefan, Stancu Ana, Bilţ Irina şi Hofer Vanda – Locul I elevii Silaghi Flaviu clasa a XI-a şi Costin Vlad clasa a XII-a, Locul II Haiduc Gelu clasa a XI-a şi Locul III Georgescu Adrian clasa a XII-a; Profil Tehnic domeniul Mecanic, profesori Pop Ştefan, Hofer Vanda, Stancu Ana, Pal Nicolae – Menţiune Torjai Robert şi Lohan Ionel Mihai. Olimpiada la disciplinele/modulele din aria curriculară Tehnologii, Profil Resurse naturale şi protecţia mediului, domeniul Protecţia mediului, profesori Călăuz Raluca, Pop Raluca – Locul I Petok Molnar Crina clasa a XII-a, Locul III Poptile Oana clasa a XI-a, Berinde Mihai Vasile clasa a XII-a, Menţiuni Dobie Georgiana clasa a XI-a şi Boje Rebeca clasa a XII-a. Olimpiada la disciplinele/modulele din aria curriculară Tehnologii, Profil Servicii, domeniul Economic, profesori Pop Angelica, Bartiş Marinela, Lateş Anca – Locul I Gherman Irina clasa a XI-a şi Sebeşi Anita Maria clasa a XII-a, Locul II Marinescu Alexandra Florentina clasa a XI-a, Locul III Morar Sonia Bianca. Concursuri profesionale: domeniu mecanic calificare mecanic-auto, profesori Sabo Grigore, Fechete Vasile, Oros Mihai- Menţiune Lupişca Radu Ionuţ, domeniul comerţ calificare comerciant vânzător, profesori Contra Dorina, Fedorca Emoke- Locul I Fedorca Ancuţa, Locul II Ghiriti Mirela, Locul III Pop Maria. Olimpiada Lb. franceză, profesor Durău Cristina- Locul III Gherman Maria clasa a XI-a, Menţiune Apati Mihaela clasa a IX-a. Concurs de chimie „Petru Poni” profesor Bud Rodica – Locul I Ciarnău Silvia clasa a IX-a şi Fabian Rahela clasa a X-a, Locul II Bilţ Romona clasa a X-a, Locul III Ban Daniela clasa a IX-a şi Mociran James clasa a X-a, Menţiune Rădulescu Adrian clasa a IX-a. Concurs Bussines Plan – Firma de exerciţiu, profesor Bartiş Marinela locul II, clasa a XI-a C reprezentată de Marinescu Alexandra şi Fabian Beata. Concurs „Alege este dreptul tău”, profesor Bartiş Marinela – Menţiune Podac Alina clasa a X-a. Olimpiada sportului Şcolar profesor Handrău Ioan – Locul I cros individual Pop Maria, Locul III Echipa de handbal băieţi, profesor Pintea Radu- Locul II Echipa de volei.

Şcoala cu clasele I-VIII Nr 1
Olimpiada de Cultură civică profesor Bura Maria- Locul III elevii Dragoş Casiana şi Ghişa Melinda clasa a VIII-a, Menţiuni Paşca Manuela şi Pop Diana clasa a VII-a, Olimpiada de Educaţie tehnologică profesor Mondici Iosif- Menţiune Anderco Raida clasa a V-a; Olimpiada sportului Şcolar profesor Ghiriti Dorel – Echipa de handbal a obţinut Locul I la faza judeţeană şi Locul III la faza interjudeţeană.

Şcoala cu clasele I-VIII Nr. 3
Olimpiada de Educaţie Tehnologică profesor Tătar Maria – Locul I Lişcă Maria clasa a V-a, Şofran Ioana clasa a VII-a, Deheneş Anamaria clasa a VIII-a, Locul II Ciorbă Bianca clasa a VII-a, Locul III Podac Larisa clasa a V-a şi Fedorca Daniel clasa a VII-a;
Olimpiada de Religie Ortodoxă profesor Fabian Gheorghe – Locul I Rusu Antuza clasa a V-a; Concurs Interjudeţean „Micul Lingvist” profesori Veber Lăcrimiora şi Grigoruţ Maria- Locul III Mureşan Florina clasa a V-a , Menţiuni Szilagyi Andreea clasa a V-a, Hotca Maria clasa a VIII-a.

Preşedinte Consiliul Şcolar
Prof. Mihai Miclăuş

Cea de-a 61-a ediție a tradiționalei serbări câmpenești „Sâmbra Oilor” va avea loc duminică, 7 mai 2017. Primăria și Consiliul Local al orașului Negrești-Oaș și Casa Orășenească de Cultură Negrești-Oaș se află printre organizatori, alături de Prefectura Satu Mare, Consiliul Județean Satu Mare și de Primăria Certeze.

Sâmbra oilor este cea mai reprezentativă sărbătoare pastorală a oșenilor ce… Citeşte

Consiliul Lsedinta CL Negresti Oas aprobare buget 2017ocal al oraşului Negreşti-Oaş a aprobat, în şedinţa ordinară din 28 aprilie 2017, acordarea unui număr de 43 de burse sociale şi 148 de burse de merit pentru elevii din învăţământul preuniversitar de stat din oraș.

Decizia a fost luată la propunerea primarului Aurelia Fedorca, urmând ca elevii care întrunesc criteriile să primească o… Citeşte

Negreștenii vor colecta separat deșeurile, în sistem dual, în două fracții – FRACȚIE UMEDĂ și USCATĂ, din data de 1 mai 2017.  Primăria orașului Negrești-Oaș și operatorul de salubrizare SC Cleanman SRL a demarat o amplă campanie de informare și de conștientizare în rândul populației, sub sloganul ”Un oraș mai curat începe de la tine!”.

 Colectarea selectivă în sistem dual este… Citeşte

Comments are closed.