Voluntarii SNAC ai Liceului Tehnologic „Ionită G. Andron” au daruit cadouri copiilor de la Cresa sociala “ Prichindelul” si Centrul “ Diana” din Satu Mare
„ In perioada Sarbatorilor, oamenii isi deschis sufletul si isi indreapta atentia catre cei mai putin norocosi si mai putin fericiti … ”
Elevii voluntari din cadrul Strategiei Nationale de Actiune Comunitara ( SNAC) ai Liceului Tehnologic „Ionita G. Andron”, au participat in aceasta perioada la campania „ Saptamana inimilor darnice”.
Elevii care au dorit sa faca o fapta buna inainte de Craciun, au putut dona pantofi, haine, jucarii sau alte lucruri folositoare care au fost daruite copiilor de la Cresa sociala „Prichindelul” si Centrul „Diana „ din Satu Mare.
De asemenea copii din aceste centre au primit fiecare cate un cadou (cu dulciuri), din partea Mosului.
Activitatea a fost coordonată de d-nul prof. Eugen Goia și de către d-na prof. Irina Fanea, alaturandu-se si elevii si cadrele didactice de la Liceului Tehnologic “ Ionita G. Andron”, din Negresti Oas.
Felicitări elevilor și voluntarilor SNAC de la Liceul Tehnologic ”Ioniță G. Andron din Negrești- Oaș!
Material realizat de Prof. Eugen Goia.